MLG50N65FUK
Extended
Manufacturer
Minos
MFR.Part #
MLG50N65FUK
JLCPCB Part #
C20624240
Package
TO-247
Description
1.95V@40A,15V 110nC@20A,15V 19ns 2.225nF@25V 27pF 298W 380uJ 5.5V@1mA 50A 600uJ 650V 80A 90ns 90pF 97ns FS (Field Stop) TO-247 IGBT Transistors / Modules ROHS