BTB12-600B
Extended
Manufacturer
Minos
MFR.Part #
BTB12-600B
JLCPCB Part #
C22389987
Package
TO-220
Description
-40℃~+125℃ 1 TRIAC 1.4V 1.5V 12A 15mA 30mA 600V 80A@50Hz、88A@60Hz TO-220 Thyristors (SCR)/Modules ROHS