BTA04-600B
Extended
Manufacturer
Minos
MFR.Part #
BTA04-600B
JLCPCB Part #
C5452759
Package
TO-220
Description
-40℃~+125℃ 1.5V 1.5W 1.7V 10mA 30A@60Hz 4A 5mA 600V TO-220 Thyristors (SCR)/Modules ROHS