BT138S-800E
Extended
Manufacturer
Minos
MFR.Part #
BT138S-800E
JLCPCB Part #
C19272217
Package
TO-252
Description
-40℃~+125℃ 1.4V 1.5W 1.7V 10mA 10mA 70A 800V 8A TO-252 Thyristors (SCR)/Modules ROHS