BT136-600E
Extended
Manufacturer
Minos
MFR.Part #
BT136-600E
JLCPCB Part #
C2980276
Package
TO-220
Description
-40℃~+125℃ 1.5V 1.5W 1.7V 10mA 10mA 30A@60Hz 4A 600V TO-220 Thyristors (SCR)/Modules ROHS