MIC49150-1.5BR
MFR.Part #
MIC49150-1.5BR
JLCPCB Part #
C3746666
Package
SPAK-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5A 1.5V 500mV@(1.5A) 6.5V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SPAK-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators