MCP4542T-104E/MS
MFR.Part #
MCP4542T-104E/MS
JLCPCB Part #
C627282
Description
-40℃~+125℃ 1 100kHz 100kΩ 129 2.7V~5.5V 50ppm/℃ EEPROM I2C Linear ±20% MSOP-8 Digital Potentiometers ROHS