MCP4531T-502E/MS
MFR.Part #
MCP4531T-502E/MS
JLCPCB Part #
C627272
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V~5.5V 129 2MHz 50ppm/℃ 5kΩ I2C Linear ±20% MSOP-8 Digital Potentiometers ROHS