MCP4531T-104E/MS
MFR.Part #
MCP4531T-104E/MS
JLCPCB Part #
C627271
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V~5.5V 100kHz 100kΩ 129 50ppm/℃ I2C Linear ±20% MSOP-8 Digital Potentiometers ROHS