MCP4011T-503E/MS
MFR.Part #
MCP4011T-503E/MS
JLCPCB Part #
C627124
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+125℃ 0.25LSB 1 1.8V~5.5V 200kHz 300nA 50kΩ 50ppm/℃ 64 Linear RAM U/D ±20% MSOP-8 Digital Potentiometers ROHS