M1.5KE160CA
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
M1.5KE160CA
JLCPCB Part #
C3700502
Package
DO-201AA(DO-27)
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW 136V 152V 1uA 219V 6.8A Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS DO-201AA(DO-27) ESD and Surge Protection (TVS/ESD)