SMDJ36CA
Extended
Manufacturer
Meritek
MFR.Part #
SMDJ36CA
JLCPCB Part #
C3720721
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 2uA 36V 3kW 40V 51.64A 58.1V Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS