SMDJ170C
Extended
Manufacturer
Meritek
MFR.Part #
SMDJ170C
JLCPCB Part #
C3701212
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 170V 189V 304V 3kW 9.87A Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS