SMDJ160A
Extended
Manufacturer
Meritek
MFR.Part #
SMDJ160A
JLCPCB Part #
C3711362
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 11.58A 160V 178V 259V 2uA 3kW TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS