SMCJ90CA
Extended
Manufacturer
Meritek
MFR.Part #
SMCJ90CA
JLCPCB Part #
C3720527
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 10.27A 100V 146V 5uA 90V TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD)