SMCJ440CA
Extended
Manufacturer
Meritek
MFR.Part #
SMCJ440CA
JLCPCB Part #
C3719713
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 2.1A 440V 492V 713V Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD)