SMCJ40CA
Extended
Manufacturer
Meritek
MFR.Part #
SMCJ40CA
JLCPCB Part #
C3720451
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 23.26A 40V 44.4V 64.5V Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD)