SMCJ220A
Extended
Manufacturer
Meritek
MFR.Part #
SMCJ220A
JLCPCB Part #
C3719339
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 220V 246V 356V 4.2A 5uA TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD)