SMCJ180CA
Extended
Manufacturer
Meritek
MFR.Part #
SMCJ180CA
JLCPCB Part #
C3718461
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 180V 200V 291.6V 5.14A 5uA TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD)