SMCJ16CA
Extended
Manufacturer
Meritek
MFR.Part #
SMCJ16CA
JLCPCB Part #
C3719690
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 16V 17.8V 26V 57.69A 5uA Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD)