SMCJ160CA
Extended
Manufacturer
Meritek
MFR.Part #
SMCJ160CA
JLCPCB Part #
C3720597
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 160V 178V 259V 5.79A 5uA TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD)