SMCJ150CA
Extended
Manufacturer
Meritek
MFR.Part #
SMCJ150CA
JLCPCB Part #
C3720135
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 150V 167V 243V 5uA 6.17A TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD)