SMCJ13CA
Extended
Manufacturer
Meritek
MFR.Part #
SMCJ13CA
JLCPCB Part #
C3720323
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 13V 14.4V 21.5V 5uA 69.77A Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD)