SMBJ150C
Extended
Manufacturer
Meritek
MFR.Part #
SMBJ150C
JLCPCB Part #
C3704115
Package
DO-214AA(SMB)
Description
150V 167V 2.24A 268V 600W TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS