SMBJ140CA
Extended
Manufacturer
Meritek
MFR.Part #
SMBJ140CA
JLCPCB Part #
C3704416
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 140V 155V 2.65A 226.8V 600W Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS