SMAJ8.5CA
Extended
Manufacturer
Meritek
MFR.Part #
SMAJ8.5CA
JLCPCB Part #
C3720960
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+150℃ 10uA 14.4V 27.78A 400W 8.5V 9.44V TVS DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD)