SMAJ170C
Extended
Manufacturer
Meritek
MFR.Part #
SMAJ170C
JLCPCB Part #
C3714790
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+150℃ 1.32A 170V 189V 304V 400W 5uA TVS DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS