CR081501F
Extended
Manufacturer
Meritek
MFR.Part #
CR081501F
JLCPCB Part #
C4227916
Package
1206
Description
-55℃~+155℃ 1.5kΩ 250mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS