CR026R20F
Extended
Manufacturer
Meritek
MFR.Part #
CR026R20F
JLCPCB Part #
C4152866
Package
2010
Description
-55℃~+155℃ 6.2Ω 750mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS