5.0SMDJ17A
Extended
Manufacturer
Meritek
MFR.Part #
5.0SMDJ17A
JLCPCB Part #
C3719171
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-65℃~+150℃ 17V 18.9V 181A 20uA 27.6V 5kW TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS