MLX91377GGO-ADB-011-TU
MFR.Part #
MLX91377GGO-ADB-011-TU
JLCPCB Part #
C17300600
Package
TSSOP-16
Description
-40℃~+160℃ 11mA 4.5V~5.5V ±0.12% ±1.5%/℃ ±100mT TSSOP-16 Linear Hall Sensors ROHS