MGH038N10N
Extended
Manufacturer
Megain
MFR.Part #
MGH038N10N
JLCPCB Part #
C22396272
Package
TO-263
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 100V 120A 14pF 250W 4.5mΩ@10V 4.725nF 4V 72nC@10V N-Channel TO-263 MOSFETs ROHS