MG6226N3B-25
Extended
Manufacturer
Megain
MFR.Part #
MG6226N3B-25
JLCPCB Part #
C22396255
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 150mV@(100mA) 2.5V 300mA 45dB@(1kHz) 5.5V 500nA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS