MG6208T3B-33
MFR.Part #
MG6208T3B-33
JLCPCB Part #
C22395366
Package
SOT-23-3
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5uA 150mA 24V 3.3V 650mV@(100mA) 70dB@(100Hz) Fixed Positive Short Circuit Protection、Thermal Shutdown SOT-23-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS