MG6208T3-18
MFR.Part #
MG6208T3-18
JLCPCB Part #
C22395363
Package
SOT-23-3
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5uA 1.8V 150mA 24V 650mV@(100mA) 70dB@(100Hz) Fixed Positive Short Circuit Protection、Thermal Shutdown SOT-23-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS