MG6208N3-18
Extended
Manufacturer
Megain
MFR.Part #
MG6208N3-18
JLCPCB Part #
C22395359
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5uA 1.8V 150mA 24V 650mV@(100mA) 70dB@(100Hz) Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS