SMBJ24CA
Extended
Manufacturer
Me-TECH
MFR.Part #
SMBJ24CA
JLCPCB Part #
C501382
Package
SMB(DO-214AA)
Description
15.4A@10/1000us 1uA 24V 29.5V 38.9V 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS