SMBJ6.5CA
Extended
Manufacturer
MSKSEMI
MFR.Part #
SMBJ6.5CA
JLCPCB Part #
C5331099
Package
DO-214AA(SMB)
Description
11.2V 500uA 53.58A@10/1000us 6.5V 600W 7.98V Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS