SMBJ43CA
Extended
Manufacturer
MSKSEMI
MFR.Part #
SMBJ43CA
JLCPCB Part #
C5331123
Package
DO-214AA(SMB)
Description
1uA 400W@10/1000us 43V 52.8V 69.4V 8.65A@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS