SMAJ6.5CA
Extended
Manufacturer
MSKSEMI
MFR.Part #
SMAJ6.5CA
JLCPCB Part #
C5174653
Package
SMA
Description
11.2V 35.72A@10/1000us 400W@10/1000us 500uA 6.5V 7.38V Bidirectional TVS SMA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS