BZT52C20S
Extended
Manufacturer
MSKSEMI
MFR.Part #
BZT52C20S
JLCPCB Part #
C2902901
Package
SOD-323
Description
1 Independent 100nA 18.8V~21.2V 200mW 20V 225Ω 55Ω SOD-323 Zener Diodes ROHS