BTA16-600B(MS)
Extended
Manufacturer
MSKSEMI
MFR.Part #
BTA16-600B(MS)
JLCPCB Part #
C22365374
Package
TO-220
Description
-40℃~+125℃ 1.5V 1.5V 160A 16A 1W 600V 70mA TO-220 Thyristors (SCR)/Modules ROHS