AMS1117-2.5V
Extended
Manufacturer
MSKSEMI
MFR.Part #
AMS1117-2.5V
JLCPCB Part #
C5240694
Package
SOT-89
Description
0℃~+125℃@(Ta) 1 12mA 15V 18mV@(1A) 1A 2.5V Fixed Over Temperature Protection Positive SOT-89 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS