NTB10N40
Extended
Manufacturer
MOTOROLA
MFR.Part #
NTB10N40
JLCPCB Part #
C3277145
Package
D2PAK
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 10A 142W 2.02nF 2.5V 30pF 400V 500mΩ@10V 500pF 50nC@10V N-Channel D2PAK MOSFETs