MC78M24CP
Extended
Manufacturer
MOTOROLA
MFR.Part #
MC78M24CP
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 10uV 1A 24V 2V@(1A) 3.6mA 38V 54dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive - Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators