MOT16N65T
MFR.Part #
MOT16N65T
JLCPCB Part #
C42368030
Package
TOLL
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 16A 2.808nF 225pF 270W 4V 500mΩ@10V 57nC@10V 650V TOLL MOSFETs ROHS