BZX84C3V6
Extended
Manufacturer
MOT
MFR.Part #
BZX84C3V6
JLCPCB Part #
C6771850
Package
SOT-23
Description
1 Independent 225mW 3.42V~3.78V 3.6V 5uA@1V 600Ω ±5% SOT-23 Zener Diodes ROHS