MSMCJ440A
Extended
Manufacturer
MDE Semiconductor Inc
MFR.Part #
MSMCJ440A
JLCPCB Part #
C20484289
Package
DO-214AB (SMCJ)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 1uA 2.8A 440V 543V 713V TVS Unidirectional DO-214AB (SMCJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS