MRT100KP42CA
Extended
Manufacturer
MDE Semiconductor Inc
MFR.Part #
MRT100KP42CA
JLCPCB Part #
C20470717
Package
P600
Description
-55℃~+175℃ 1.19kA 100kW 1mA 42V 46.9V 83.5V Bidirectional TVS P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS