M1.5KE540A
Extended
Manufacturer
MDE Semiconductor Inc
MFR.Part #
M1.5KE540A
JLCPCB Part #
C20496011
Package
DO-201
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW 2A 459V 567V 5uA 740V TVS Unidirectional DO-201 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS